Sık Sorulan Sorular

İLAÇLARINIZ BAKANLIK ONAYLI MI ?
Cevap : Bizim bakanlıktan izin belgemiz ve ilaçlamayla alakalı tüm belgelerimiz mevcut olup ilaçlama yapılacak olan kişi ve kurumlara ibraz edilir.

KÜÇÜK BEBEĞİM VE EVCİL HAYVANIMA ZARAR VERİR Mİ ?
Cevap : Firmamızın kullandığı ilaçlar mevcut evde gerek bebek, gerek çocuk, gerekse evcil hayvan olsun kullanılan ilaçlar sağlığa zararı olmayanlardan seçilirse gönül rahatlığıyla evinizde normal yaşantınıza devam edebilirsiniz.

İLAÇLAMA SONRASI TEMİZLİK NASIL OLMALI
Cevap : Bütün böcekler yuvalarından çıkmadığı için tavsiyemiz ilaçlama yapıldıktan sonra bir hafta mümkünse on gün boyunca ıslak temizlik yapılmamalıdır.

YAPTIĞINIZ BÖCEK İLAÇLAMA 'NIN GARANTİSİ VAR MI
Cevap : Biz en kaliteli dünya çapında kabul görmüş ilaçları kullanmakla beraber her hangi bir sorun oluştuğundu ilaçlamanızı tekrar yapıyoruz. Yapılan ilaçlama firmamız garantisi altında olup kesinlikle müşterimizi mağdur etmiyor böceği evde tamamen bitiriyoruz.

BÖCEK İLAÇLAMA SEÇERKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ
Cevap : Bu konuda faaliyet gösteren piyasada çalışan birçok firma yasal olmamakla beraber bu konuda hiçbir firmaya bağlı olmadan şahsi çalışan ve belgesiz çalışan birçok birey de bulunmaktadır. Bu hususta dikkatli olmanızı tavsiye ederiz.

İLAÇLAMA ESNASINDA MEKANI TERK ETMEM GEREKİR Mİ ?
Cevap : Kokulu olarak yapılan ilaçlamalarda mekanınızı bir saat terk etmeniz gerekiyor. Kokusuz olarak yapılan böcek ilaçlamalarında mekanınızı terk etmenize gerek yoktur. Uygulama esnasında ve uygulama sonrasında mekanınızı kullanabilirsiniz. Jel ilaçlama uygulamasında da ilaçlama yapılan yerin terk edilmesi gerekmez.

UYGULAMA SONRASINDA KOKU OLACAK MI ?
Cevap : Evinizde kullandığımız insektisitlerin (böcek ilacı) büyük çoğunluğu, kokusuz veya kokulu olarak sınıflandırılmıştır. Bununla birlikte, asla hiçbir koku almayacaksınız demeye tereddüt ederiz. Çünkü; koku alma duyarlılığı kişiden kişiye değişir. Kokular hissedilebilir olduklarında, buna formüllerindeki eriyiklerin veya taşıyıcıların buharlaşması neden olmakta ve genellikle, bu koku uygulamadan çok kısa süre sonra dağılmaktadır. Açık bir pencere gibi, 1-2 saatlik bir havalandırma bu dağılma sürecini hızlandıracaktır.

EVİMDE BÖCEK YOK İLAÇLAMA YAPTIRMALI MIYIM ?
Cevap : Genellikle ev ilaçlama hizmeti böcekler etrafımızı sardığında aklımıza gelen bir uygulamadır. Ancak sizin evinizde gördüğünüz tek bir böcek bile arka planda onlarca hatta yüzlerce böceğin göstergesidir. Bu nedenle böcek görüldüğünde ev ilaçlama servisi alınması gerekir. Bu sayede ileride oluşabilecek daha büyük sorunların önüne geçilmektedir. Çünkü böcekler çoğaldığında mücadelesi hem zorlaşmakta hem de böceklerden tamamen kurtulmak uzun zaman almaktadır. İlaçlama hizmetinin böceklerde kurtulmak için yapılmasının yanı sıra bir diğer yönü ise korumadır. Evinizde böcek görmeseniz bile ilaçlama yaptırmanız oluşabilecek böcek sorunlarının önüne geçeceği gibi hijyen sorunlarını da önleyecektir.

KIŞIN İLAÇLAMA YAPTIRMALI MIYIM ?

Cevap : Böceklerin üremeleri için sıcaklık, nem ve besin şartlarının uygun olması gerekmektedir. Günümüzde evler kaloriferli sistemlerle ısındığı için yaz kış sıcak olmakta ve mutfak gibi kısımlardaki yoğun besin maddeleriyle birlikte böcekler için uygun ortamlarda oluşmaktadır. Yapılan araştırmalar göstermiştir ki hamamböcekleri yılda 12-13 kez yumurta bırakmaktadır. Bu da demek oluyorki böcekler kışında üremeye devam etmektedir. Bu nedenle kış aylarında da ilaçlama yapılarak böceklerin önüne geçilmelidir ve üremeleri engellenmelidir.